Blog

Dış Mekan Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Viyana kahvesi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte cafe, restoran ve otellerin açık alanları rağbet görmeye başladı. Temiz hava eşliğinde günün en keyifli saatlerini geçirdiğimiz bu mekanlar; sıcak, samimi ve konforun ön plânda olduğu konseptleri ile müdavim sayısını attırmaya devam ediyor.

Başarılı işletmelerin ortak paydada buluştukları en önemli etkenlerden biri, mekan dekorasyonundaki konfor düzeyini belirleyen iyi bir sandalye modeli tercih etmektir. Özellikle açık alana uygun koşullarda üretilen dış mekan sandalye modelleri, tasarımı ile misafirlere istediği rahatlığı mutlaka vermelidir. Rengi, tarzı, konfor düzeyi ve işçiliği ile hem konsepte uygun olmalı hem de ihtiyaçları karşılamalıdır. İşletmesini kusursuzlaştırıp en doğru adımları atmak isteyen işletme sahipleri, sıcak yaz günlerine yakışan havadar ve keyifli bir mekan konsepti için Leta.com.tr ile hazırlıklarını tamamladı. Leta, henüz hazırlık aşamasında olanlar için mekana özel projeleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni bir işletme açmayı düşünüyorsanız ya da mevcut mekan dekorasyonunuzu yenilemeyi planlıyorsanız şık ve işlevsel sandalye seçimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dış Koşullara Karşı Dayanıklı Seçimler

Otel, cafe ve restoranların dış mekanları, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte kalabalıklaşıyor çünkü neredeyse mekana gelen her misafirin ilk tercihi açık alanlardan yana oluyor. Arkadaş grupları, aile bireyleri ya da iş yemekleri ile hareketlenen işletmelerin dikkat etmesi gereken ilk nokta, dış mekana uygun sandalye seçiminde bulunmalarıdır. Yaz aylarında sık sık hava değişimi olmaz ancak yine de ani hava değişimleri ile karşı karşıya kalınabilir. Sandalye modelinin bu ani hava değişimlerinden etkilenmeyecek şekilde üretilmesi, işletme sahibi için iyi bir yatırım demektir. Üstelik sadece yağmur ya da rüzgâra karşı değil, sandalyenin güneş ışınlarına karşı da dayanıklı olması, seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Unutmayın ki her gelen misafir siz işletme sahipleri için önemli bir referanstır. Sunduğunuz konfor, hizmet kalitesi ile bütünleşirse misafirler tarafından önerilen bir işletme olmanız kaçınılmazdır.

Merad Restaurant

Kaliteli İşçilik İle Zamana Meydan Oku!

Dış mekan sandalye modellerinin uzun vadeli bir kullanım sunması, dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Dış mekan sandalyesinin üretim aşamasında kullanılan her malzeme, ürünün ömrünü belirler. Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı ve iyi bir işçilik ile sağlamlığın korunduğu sandalye modellerine öncelik tanıyın. Sandalye; ayak yapısının dayanıklılığı, oturum minderinin kalitesi, sırt ve bel desteği sunan tasarımı ile misafirlerin vazgeçemeyecekleri bir konfor alanına dönüşmelidir. Gelen her misafirden tam not almalı ve uzun saatler vakit geçirmek için ideal bir kullanıma sahip olmalıdır. Tercih edeceğiniz dış mekan sandalyelerinde kumaş kullanılmışsa kumaşın terletmeyen ve leke tutmayan yapıda olmasına özen gösterin. Kısa bir süre sonra terleme yapan kumaşlar, misafirin rahatsız olmasına ve mekanda vakit geçirme süresini azaltmaya sebebiyet verebilir. Diğer yandan; otel, cafe ve restoran işletmeleri sunduğu yiyecek ve içecek hizmeti nedeniyle olası küçük kazaların sık sık yaşandığı mekanlardır. Bir şeyler döküldüğünde, kumaşın kolay silinebilir olması, leke tutmaması, ayrıca hızlı yıpranmalar karşısında dayanıklı olması gerekmektedir. Kısacası sandalyede kullanılan malzemeden kumaşa kadar tüm üretim süreci, yüksek kalite standartlarına uygun şekilde gerçekleşmelidir.

Podrum Wine Art

Mekan Konseptine Uygun Sandalye Seçimi

İşletmenin sunduğu hizmet, bulunduğu lokasyon ve misafir kitlesi, konsepti belirlemenizde yardımcı olan unsurlardır. İşletmenizde gerçekleştirdiğiniz ya da gerçekleştireceğiniz dekorasyonun etkileyici olması için atacağınız her adım ve tercih edeceğiniz her mobilya, birbiri ile uyumlu olmalıdır. Hizmet verdiğiniz dış mekan, küçük ya da büyük bir alanı kapsıyorsa alana uygun boyutlarda seçimler yapmalısınız. Aksi halde işletmenin hakim olduğu alana büyük ya da küçük gelen sandalyeler, hiç istenmeyen bir görüntü ortaya çıkarabilir. Diğer yandan sandalye modelinin tasarımı, mekandaki diğer mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Rattan, metal, plastik ve ahşap sandalyeler başta olmak üzere çeşitli malzemelerden üretilen modeller, konsepte hitap etmelidir. Ayrıca masa detayını mutlaka göz önünde bulundurun. Dış mekan sandalye ceşitlerinin masa yüksekliği ve genişliğine göre tercih edilmesi, rahat bir kullanımı da beraberinde getirecektir.

Yeni teknolojiler ile üretilen, sağlamlığını uzun seneler koruyan, horeca trendlerine uyumlu, konseptinize yakışan ve en önemlisi işletmenize özel dış mekan sandalye modelleri için Leta.com.tr hep yanınızda.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.