Blog

Restoran Mobilya Tasarımı: Dikkat Çeken İpuçları

restoran mobilya tasarımı

Bir restoran, gün içinde gelen tüm ziyaretçilerine hitap eden kusursuz bir hizmete ve konfora sahip olmalıdır. Yeni açılan ya da mevcut restoran dekorasyonunda büyük bir değişiklik yapmak isteyen işletme sahipleri, birkaç küçük ipucu ile mekânın büyüklüğüne ve hizmet tipine göre herkesin beğenisini kazanan bir dekorasyon hayata geçirebilir. Restoran mobilya tasarımı konusunda dikkat çeken bazı detaylara gelin beraber göz atalım.

Dünyanın en güzel yemeklerini misafirlerine sunan bir restoran, kötü bir konsepte ve rahatsız edici mobilyalara sahipse misafirlerin tercih sebebi olmayacaktır. Gelen misafirlerinizin konfor düzeyini yükseltmek için restoranda kullanılan mobilyalardan ışıklandırmaya, renk uyumundan uygulanacak temaya kadar pek çok detayı göz önünde bulundurun. Restoran mobilyaları tercih edilirken, mekânın tarzına uygun ürünlere öncelik tanıyın. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek ve Horeca mobilyalar ile özel bir konsept gerçekleştirmek istiyorsanız en doğru adrestesiniz!

restoran mobilya tasarımı

Al Hallab Restaurant

Mekânın Temasına Uygun Seçimler ile Restoran Mobilya Tasarımı

Öncelikle nasıl bir restoran dekorasyonu gerçekleştirmek istediğinizden emin olun. Restoran mobilya tasarımları, her yıl yenilenmekte olup, farklı konseptler gerçekleştirmek isteyen işletmeciler için sayısız seçenek sunuyor. Eğer minimalist ve huzur dolu bir restoran dekorasyonu ile misafirlerinizi ağırlamak istiyorsanız açık renklerin hakim olduğu hareketli mobilya tasarımlarına öncelik tanıyabilirsiniz. Ahşap, mermer, cam ve bar masalarının hakim olduğu mobilyalar, istediğiniz özel mekan dekorasyonunu sizlere sunacaktır. Sandalyelerde yine göz yormayan ve düz kumaşlar, minimal tarz için en uygun seçenekler olacaktır. Daha aydınlık bir mekan görünümü için cam masalar, sıcak ve samimi bir atmosfer için ahşap masalar en ideal seçimler arasındadır.

Alana Uygun Mobilya Tasarımları

Restoran mobilyaları, birbirinden farklı formlara ve boyutlara sahiptir. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi çeşitli geometrik formlar ile isteklere cevap veren bu özel mobilyalar, restoranın mevcut alanına uyum sağlamalıdır. Masa ve sandalyelerin iyi bir konumlandırma ile mevcut alanı daraltmaması önemlidir. Alanın genişliğine göre yapacağınız restoran mobilya tasarımlarının konfora davet eden bir uyum içinde olması, sunacağınız en güzel yemekleri kusursuzlaştırmaya yetecektir. Eğer işletmenizin mevcut alanı dar ise yuvarlak hatlı mobilyalara öncelik tanıyabilir, masa ve sandalye boyutlarını minimumda tercih edebilirsiniz. Büyük bir alana hâkim restoranlar için tüm masa ve sandalye formları uygunken, bu alanı özel konsept çalışması ile en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Renk Uyumu İle Şık Bir Ambiyans

Renklerin insan psikolojisinde önemli bir yeri vardır. İç mimariye uygun şekilde tercih edilen renkler, restoranın ruhunu yansıtır. Kısacası renklerin dilinden yararlanarak, gelen her misafirin zaman geçirmekten keyif alacağı bir restoran dekorasyonu gerçekleştirmeniz mümkündür. Masa ve sandalyenin duvar renkleri ile uyumlu olması, harika bir konsepti hayata geçirmenize zemin hazırlayacaktır. İmajınızı en iyi ve en doğru şekilde yansıtmak için renklerin gücünü kullanın.

Restoran Mobilya Tasarımı: Dikkat Çeken İpuçları

Divan Pub City’s İstanbul

Mekâna En Uygun Aydınlatma Seçenekleri

Aydınlatma, bir mekân için en önemli faktörler arasındadır. Ayrıca göz yormayan, günün her saati misafirler için iyi bir ambiyansa sahip ve gören herkesin hafızalara kazınacak bir mekân dekorasyonu için oldukça gereklidir. Kullanılacak aydınlatma, restoran masa ve sandalyelerine en doğru şekilde yansıtılmalıdır. Mekânın iç mimarisinde ahşap mobilyalara ve ceviz tonlarına yer vermeyi düşünüyorsanız sıcak bir aydınlatma ile ortamı daha çarpıcı hâle getirebilirsiniz. Böyle bir konsept, aile ve arkadaş yemekleri için hoş bir ortam sunacaktır. Ayrıca iş yemeklerinde de tercih edilmenizi sağlayacaktır. Restoran iç tasarımında aydınlatma seçimi kadar aydınlatmanın doğru alanlarda kullanımı da önemlidir. Restoranın genel aydınlatmasının yanı sıra her masanın konumuna uygun ayrı bir ışıklandırmanın gücünden yararlanmayı da düşünebilirsiniz.

İç – Dış Mekân İçin Mobilya Alternatifleri

Restoran ve cafe işletmeleri hem kapalı hem de açık alanda hizmet verebiliyor. Kış aylarında kapalı mekânlar tercih edilirken, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte açık alana sahip cafe ve restoranlar daha fazla ilgi görüyor. Restoran mobilya tasarımı yaparken tercih edeceğiniz restoran mobilyaları, yer vereceğiniz alana uygun olmalıdır. Üstelik hem kalite hem de tasarım açısından standartların üzerinde bir kullanım sunmalıdır. Yemek yerken ya da bir şeyler içerken olası kazalar nedeniyle masa ve sandalyelerde lekeler meydana gelebiliyor. Tercih edilecek restoran sandalyesinin birinci sınıf bir kumaşa sahip olması ve kolay silinebiliyor olması önemlidir.

Mobilya sektöründe kullanılan kumaşlar, hızlı yıpranmalar karşısında dayanıklı olmalı ve yeniliğinden hiçbir şey kaybetmemelidir. Restoran mobilya tasarımları geniş bir yelpazeye sahiptir. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı ürünleri tercih etmek, iyi bir seçim olacaktır. Özellikle dış mekân dekorasyonlarında yağmur ve rüzgar gibi ani hava değişimlerine karşı dayanıklı masa ve sandalyeler tercih edilmelidir. Otel, restoran ve cafe projelerinize uygun işlevsel, kaliteli ve modern hareketli mobilyalar için Leta.com.tr sizlerle…  Leta ailesi olarak işletmeniz için en doğru konseptleri belirliyor, birbirinden şık iç ve dış mekan projelerini sizlerle buluşturuyoruz. Yüksek kalite standartlarına uygun restoran mobilyaları ile stil sahibi ve güçlü bir mekân için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir